DMSO – preparat przeciwbólowy

DMSO to skrót nazwy związku dimetylosulfotlenek – (CH3)2SO (ang. dimethyl sulfoxide). Preparat ten jest w pewien sposób unikalny. Żadnej innej substancji na przypisuje się tak ogromnej ilości pozytywnych skutków działania na organizm człowieka. Sama substancja nie jest sztucznym produktem farmakologicznym. Występuje w naturalnym środowisku jako składnik miazgi drzewnej. Substancja w śladowych ilościach występuje także w artykułach spożywczych, takich jak pomidory czy herbata. W odróżnieniu od większości substancji, DMSO ma strukturę biopolarną, która umożliwia jej uzyskanie niesamowitych właściwości przenikania w głąb skóry, przez wszystkie tkanki w naszym organizmie. I dlatego właśnie tak dobrze radzi sobie z redukcją bólu tak różnych części naszego ciała.

 

Dzięki DMSO będziesz mógł ciesz się życiem bez bólu!

Czy każdy preparat DMSO jest równie skuteczny?

NIE. Na rynku możemy spotkać dużą liczbę preparatów różnych producentów. I chociaż preparaty nazywają się tak samo, skuteczność ich działania może być różna. Aby mieć pewność, że wybierzesz skuteczny i bezpieczny preparat przeciwbólowy, zwróć uwagę na następujące kwestie:

 

 • Preparat przeznaczony do kontaktu z ciałem – substancje DMSO mogą być także wykorzystywane w branży przemysłowej. Oczywistym jest, że DMSO przeznaczone do przemysłu nie podlega tak licznym testom i badaniom jakości. Możliwość zakupu preparatu w bardzo dużych opakowaniach powinna zaświecić światło ostrzegawcze – czy aby na pewno ta konkretna substancja jest w pełni przebadana pod kątem stosowania jej bezpośrednio na ciało? 
 • Brak skutków ubocznych – jeżeli zdecydujemy się na zakup DMSO, które z założenia nie jest przeznaczone do kontaktu z ciałem, nie mamy pewności, czy nie wystąpią niepożądane skutki uboczne. Jeżeli rozważasz zakup DMSO musisz wiedzieć, że na rynku dostępnych jest wiele podróbek z Chin. Preparaty te są tanie i często można je kupić nawet w dużych opakowaniach. Niestety nie każdy preparat DMSO ma równie skuteczne działanie w zwalczaniu bólu. Niskiej jakości substancja DMSO może mieć negatywne skutki uboczne, co w konsekwencji może bardziej zaszkodzić niż pomóc w redukcji bólu.
 • Przebadany – preparat musi przejść liczne badania, które potwierdzają jego bezpieczeństwo i brak skutków ubocznych. Preparat STOP BÓL zawiera wszystkie niezbędne badania wymagane prawem w UE i Polsce. Zobacz, jak sprawdzić, czy preparat DMSO wywoła u Ciebie reakcję skórną.
 • Nie zawiera toksycznych dodatków – jedno z największych zagrożeń przy zakupie DMSO nieznajomego pochodzenia. Ze względu na doskonałe wręcz właściwości przenikania, każde, nawet najdrobniejsze zanieczyszczenie DMSO sprawi, że dostanie się ono bezpośrednio do naszego organizmu. W przypadku DMSO substancją zanieczyszczającą DMSO może być zwykła woda. Dlatego zwracajmy uwagę na czystość substancji. 
 • Czystość – oznacza procentową zawartość podstawowej substancji po usunięciu wszystkich innych substancji (w tym zanieczyszczeń) znajdujących się w danym preparacie. Wysoką czystość potwierdza określenie CZDA, a więc czysty do analizy. Wybierając spośród ofert różnych preparatów DMSO dostępnych na rynku, zalecamy sięganie po ten z najwyższą klasą czystości. Wyższa klasa czystości może przełożyć się także na wyższą cenę preparatu. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo, dlatego nie zalecamy sięgać po preparat, który nie posiada wskazanej klasy czystości. Preparat STOP BÓL posiada czystość na poziomie 99,9% co potwierdza możliwość jego bezpiecznego stosowania.
 • Sposób pakowania – aby zapewnić niezmienne właściwości naturalnej substancji DMSO, powinna ona być przechowywana w przyciemnianym, szklanym opakowaniu. Taka butelka szklana chroni przed promieniowanie UV. Bardzo ważny jest także sposób nakładania substancji na ciało. DMSO powinno być nałożone bezpośrednio na miejsce bólu bez użycia gumowych rękawiczek, plastikowej pipety czy wacików, gdyż użycie takich środków może sprawić, że w głąb ciała dostaną się także niepożądane substancje. Dlatego najwygodniejsza jest forma butelki z atomizerem, która gwarantuje aplikację środka bezpośrednio na ból.

STOP BÓL – DMSO najwyższej jakości

Doskonałą skuteczność preparatu STOP BÓL może potwierdzić fakt, że preparat zyskał zaufanie na rynku japońskim. Substancja DMSO dostępna w Polsce jako STOP BÓL od wielu lat sprzedawana jest w Japonii jako naturalny preparat przeciwbólowy. Zdrowy tryb życia oraz zaufanie do naturalnej medycyny to doskonale znane japońskie recepty na długowieczność. Preparat DMSO stosowany przez Japończyków pomaga im w naturalny sposób pozbyć się bólu i przywraca organizmowi ukojenie oraz regenerację. Preparat nie zawiera toksycznych dodatków i przeszedł wszystkie niezbędne badania, które w pełni dopuszczają go do użytku, jako preparat do kontaktu z ciałem. Odpowiedni sposób pozyskania DMSO przekłada się na jego doskonałą jakość i sprawiają, że STOP BÓL jest dużo skuteczniejszy niż preparaty konkurencyjne. Wyższa jakość musi przełożyć się także na cenę produktu. Powstaje więc pytanie, czy na pewno chcesz szukać kilkudziesięciu złotych oszczędności, ryzykując swoje zdrowie? Podróbka DMSO z Chin z pewnością jest tańsza, ale może powodować szkodliwe dla Twojego zdrowia skutki.

 

Ile warte jest dla Ciebie Twoje zdrowie i bezpieczne pozbycie się bólu?

 

 

Zalety preparatu DMSO - STOP BÓL

 

Medycyna naturalna

Jako środek pochodzący w 100% z natury, jest to preparat po który mogą sięgnąć osoby, które włączają do swojej diety wyłącznie organiczne składniki odżywcze.  Co ważne, preparat ten w wielu krajach przeszedł już do medycyny komplementarnej. Ze względu na swoją naturalną postać, jest jednym z bezpieczniejszych preparatów przeciwbólowych. DMSO doczekało się tysięcy artykułów publikowanych w licznych pismach naukowych, w których potwierdzane są jego pozytywne właściwości na organizm ludzki, zwierzęcy i roślinny. Jeżeli nie chcesz sięgać po tradycyjne preparaty farmakologiczne, preparat STOP BÓL może być najskuteczniejszą alternatywą, która skutecznie pomoże Ci pozbyć się bólu.

 

DMSO dla sportowców

W świecie profesjonalnych sportowców DMSO to bardzo często pierwsza i najszybsza deska ratunku. Uraz lub ból może wykluczyć z najważniejszych zawodów, a przecież profesjonalni sportowcy nie mogą sobie na to pozwolić. Dlatego DMSO jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia apteczki sportowca. Stosują go maratończycy, piłkarze, tenisiści… w każdej dyscyplinie, w której sportowcy są narażeni na przeciążenia stawów, mięśni i urazy. Biegacze wsmarowują preparat w nogi przed rozpoczęciem i po zakończeniu maratonu. Sportowcy sięgają po DMSO w czasie zawodów, gdy niespodziewanie zdarzy się uraz, przecięcie skóry czy uszkodzenie. Można więc stosować preparat tylko doraźnie, gdy potrzebna jest natychmiastowa pomoc w łagodzeniu bólu i zagojeniu się ran.

 

DMSO dla osób starszych

Osoby w podeszłym wieku bardzo często uskarżają się na bóle mięśni i stawów. Problemy z wykonywaniem codziennych czynności mogą całkowicie utrudnić życie i sprawić, że są one zależne od innych osób. W takich sytuacjach warto sięgnąć po płyn DMSO, który potrafi w bardzo szybkim czasie zablokować ból. DMSO polecany jest przy różnorodnych dolegliwościach reumatycznych dla osób w różnym wieku.

 

Właściwości DMSO

Do najważniejszych właściwości DMSO z pewnością zaliczymy:

 • działanie przeciwzapalne
 • wzmacnia układ odpornościowy – może być stosowany przy zaburzeniach układu immunologicznego
 • bardzo dobre właściwości przeciwutleniające
 • skuteczny w walce z bakteriami, grzybami i wirusami
 • blokuje ból – zdolność do blokowania włókien czuciowych, które przewodzą ból
 • utlenia komórki, co poprawia krążenie krwi
 • doskonałe właściwości penetracji skóry, jednocześnie skutecznie przenosi cząsteczki przez błonę komórkową
 • stymuluje gojeni się ran
 • zmniejsza opuchliznę i zmiękcza tkankę
 • działanie moczopędne, które zalecane jest w przypadku przewlekłych zapaleniach pęcherza moczowego
 • zmniejszenie obrzęku w dotkniętych chorobą tkankach
 • wzmacnia organizm przed alergiami
 • zapobiega uszkodzeniom, które mogą powstać po udarach
 • może być wykorzystany jako nośnik w konwencjonalnej chemioterapii

 

Stosowanie DMSO

Zalecamy przede wszystkim zewnętrzne stosowanie preparatu STOP BÓL. Aby wzmocnić działanie preparatu możesz stosować go łącznie z innymi składnikami medycyny alternatywnej. Pamiętaj jednak, że DMSO jest niezwykle szybkim i silnym preparatem przenikającym w głąb tkanek. Dlatego jeżeli zamierzasz połączyć DMSO  z inną substancją, bardzo uważnie dobierz proporcje. Przy stosowaniu naskórnym, należy usunąć z niej wszelkie chemiczne substancje takie jak antyperspiranty, balsamy, filtry przeciwsłoneczne, ponieważ zastosowanie DMSO sprawi, że substancje te zostaną wchłonięte do organizmu.

 

Artykuły publikowane na niniejszym blogu to treści o charakterze informacyjnym i w żadnym wypadku nie mają na celu zastąpienie specjalistycznej opinii medycznej. W przypadku wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub odpowiednim pracownikiem służby zdrowia.

O nas

ul. Zdrojowa 40,
57-350 Kudowa Zdrój

stop

+48 888 533 811 +48 881 444 156