Bóle stawów

Masz problemy ze stawami? Uporczywy ból sprawia, że nie jesteś w stanie wykonywać typowych codziennych czynności? Zobacz, z czego może wynikać ból stawów, a także jak możesz mu zapobiec.

Przyczyny bólu stawów

Tak naprawdę przyczyn bólu stawów może być wiele. Zasadniczo ból stawów może być spowodowany stanami zapalnymi lub stanami niezapalnymi. Już sama nieprawidłowa postawa ciała podczas wykonywania pracy może powodować ból stawów. Przeciążenia, które powstają na skutek nadmiernego wysiłku fizycznego, mogą zaburzać ruchomość stawu i sprawić, że odczuwamy ból. Do najczęstszych przyczyn bólu stawów zaliczamy:

  • Urazy mechaniczne powstające podczas uprawiania aktywności fizycznej - urazy powstają najczęściej podczas wykonywania aktywności fizycznych obciążających stawy np. bieganie, skakanie, przysiady, podnoszenie ciężarów. Warto jednak podkreślić, że nie sama aktywność fizyczna jest przyczyną dolegliwości bólowych, ale najczęściej nieprawidłowa technika ćwiczeń lub nieodpowiednio dobrany plan treningowy.
  • Urazy powstałe w wyniku nadwagi – niestety otyłość bardzo negatywnie wpływa na kondycję stawów, nadmiernie je obciążając. Osoby otyłe najczęściej odczuwają ból w stawach kolanowych oraz stawach biodrowych. Każdy dodatkowy kilogram to niepotrzebne obciążenie dla stawów, które bardzo szybko się zużywają.
  • Urazy powstające w wyniku nieprawidłowej postawy – praca fizyczna w niewygodnych warunkach, wykonywanie powtarzalnych ruchów w niekomfortowej pozycji lub nawet wielogodzinne siedzenie bez odpowiednio częstych przerw, mogą być przyczyną dolegliwości bólowych stawów. Dlatego w miarę możliwości powinniśmy  zadbać o zachowanie ergonomicznych warunków pracy i odpoczynku.
  • Bóle towarzyszące infekcjom wirusowym – bardzo często chorobom wirusowym takim jak grypa, różyczka, czy ospa towarzyszy osłabienie stawów. Osłabienie mięśni, a także ból stawów to objawy towarzyszące nawet zwykłemu przeziębieniu.
  • Choroby reumatyczne – jest to bardzo szeroka grupa chorób tkanki łącznej, która najczęściej wywołana jest nieprawidłowym funkcjonowaniem układu autoimmunologicznego. Pomimo iż bardzo często dolegliwości zwane potocznie reumatyzmem kojarzy się nam najczęściej z osobami w podeszłym wieku, warto podkreślić, że choroby te dotyczą osób w każdym wieku. Niestety poziom zachorować na choroby reumatyczne jest ogromny. W Polsce szacuje się, że choroby reumatyczne mogą występować niemal u co czwartego Polaka, co oznacza, że dotyczą grupy ok.  10 milionów Polaków.
  • Stres – ten pozornie błahy powód, może w istotny sposób osłabiać kondycję naszych stawów. Działanie stresu, zwłaszcza tego chronicznego, który towarzyszy nam niemal stale, może nieść ze sobą bardzo uciążliwe dla zdrowia konsekwencje. Stres osłabia włosy i cerę, może powodować ból głowy i zmniejsza odporność organizmu. Niestety wpływa także bardzo negatywnie na kondycję naszych mięśni i stawów. Trudne sytuacje emocjonalne mogą powodować nadmierne napięcie mięśni, co w konsekwencji kończy się dolegliwościami bólowymi. 

Jak radzić sobie z bólem stawów?

Z pewnością najważniejszą zasadą przy redukcji bólu stawów jest oddziaływanie na przyczynę bólu. Jeżeli jesteśmy w stanie ją zdiagnozować, powinniśmy podjąć kroki, które mogą usunąć ból. Do najprostszych działań zmierzających do usunięcia przyczyn bólu zaliczymy np. wdrożenie przemyślanego planu treningowego jeżeli wcześniejszy trening nadmiernie obciążał stawy, pozbycie się zbędnych kilogramów w przypadku nadwagi czy zadbanie o ergonomiczne warunki pracy. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie pozbyć się bólu. Osoby cierpiące na choroby reumatyczne niestety bardzo często muszą zmagać się z bardzo uciążliwą postacią bólu, która może uniemożliwić wykonywanie normalnych czynności życiowych.

 

 

ból stawów kolanowych może być wynikiem choroby reumatycznej lub przeciążenia stawów

Bloker na ból stawów

Jeżeli nie chcesz, aby ból ograniczał Twoje życie, sięgnij po skuteczne środki. Takim rozwiązaniem z pewnością może być preparat STOP BÓL. Preparat ten wykonany jest wyłącznie z naturalnych składników, dzięki czemu nie wywołuje niepożądanych reakcji organizmu i jest dla niego w pełni bezpieczny. Aby zredukować ból, należy nanieść go na skórę w miejscu bolącego stawu. Preparat bardzo szybko się wchłania i w bardzo krótkim czasie uśmierza ból. STOP BÓL może być z powodzeniem stosowany przy takich dolegliwościach jak artretyzm, bóle reumatyczne, bóle mięśni czy skręcenia stawów. Przekonaj się o skuteczności preparatu na własnej skórze i zapomnij o bólu.

 

Artykuły publikowane na niniejszym blogu to treści o charakterze informacyjnym i w żadnym wypadku nie mają na celu zastąpienie specjalistycznej opinii medycznej. W przypadku wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub odpowiednim pracownikiem służby zdrowia.

O nas

ul. Zdrojowa 40,
57-350 Kudowa Zdrój

stop

+48 888 533 811 +48 881 444 156